Kilchoman Machir Bay


Alcoholpercentage | |
---|---|
Bottelaar | |
Botteldatum | |
Inhoud | |
Land van herkomst | |
Regio |
In tegenstelling tot de meeste Kilchoman releases is de Machir Bay gerijpt in zowel Bourbon- en sherryvaten. Dit bied een mooi evenwicht tussen rijke tropische vruchten, turf rook, licht vanille en een intense zoetheid.
€49.95
Gerelateerde producten
-
Amrut Fusion
€51.99 -
Ardbeg – CorryVrechan
€91.99
Meer informatie
Bekijk ons assortiment.
Kilchoman Distillery is de nieuwste, kleinste en meest westelijk gelegen distilleerderij van Islay.
Anthony Wills bouwde zijn distilleerderij in de leegstaande gebouwen van de Rockside Farm, een nog werkzame boerderij aan de afgelegen westkant van Islay. De wens was om zoveel mogelijk gebruik te maken van lokale ingrédienten om een echte oorspronkelijke Islay whisky te maken.
Na de nodige tegenwerking en tegenslag liep de eerste spirit eind 2005 uit de zeer kleine ketels. De New Spirit is door de kenners beoordeeld als zeer veelbelovend en een uitstekende basis voor een fantastische Islay Malt.
Zoals een echte Islay whisky betaamd wordt er veel turf gebruikt bij het drogen van de gerst. Met 50 ppm turf wordt Kilchoman één van de zwaarst geturfde whisky’s. De rijping vindt voor 90% plaats op American Oak/Bourbon Hogshead. De overige 10% rijpt op 3 jaar oude Oloroso sherrybutts.
SKU
d644e073157f
Categorieën Assortiment, Kilchoman, Whisky