Gouden Carolus Classic

Alcoholpercentage

Brouwerij

Inhoud

Land/regio

Land van herkomst

Gouden Carolus Classic vindt zijn oorsprong in de rijke Mechelse traditie. Elke Belgische stad had haar brouwerijen en eigen stadsbier. Zo dronken de Mechelaars “den Mechelschen Bruynen”. Mechelen, in die periode hoofdstad van de Nederlanden, had haar brouwersgilde en de leden stonden op hun eer van brouwer om voor de Keizer het beste bier te brouwen. Een oude Mechelse kroniek meldt dat dit Groot Keizersbier, “Gouden Carolus” genoemd naar de gouden munten van Keizer Karel, vooral bij de vossenjacht werd gedronken “daar dit zowel de ruiters als de paarden in volle vuur bracht en ze deed galopperen zodat de jacht steeds in beste stemming verliep”.

Dit “Groot Keizersbier” wordt nog steeds in de Mechelse brouwerij Het Anker gebrouwen. Donkere, zeer evenwichtig gedoseerde karamel- en aromatische mouten zorgen, in combinatie met een traditionele hoge gisting, voor een uniek bier dat de warmte van wijn en de frisheid van bier verenigt. Hierdoor is het uiterst geschikt in combinatie met culinaire specialiteiten zoals stoverijen, wild, patés en zelfs sabayon.

2.30

Meer informatie

Bekijk ons assortiment.
Op deze pagina staat ons vaste assortiment. Omdat er veel wisseling in het speciale bier is, staan wij tegenwoordig als venue op de bierapp Untappd. Op deze app kunt u zich abonneren en op de hoogte blijven van onze nieuwe aanwinsten.
Het bier Gouden Carolus van de Mechelse brouwerij Het Anker groeide uit tot een internationaal gelauwerd bier. Dat succes dankt de brouwerij in grote mate aan haar authenticiteit. De oude recepten vormen nog steeds de basis van het brouwproces, chemicaliën zijn uit den boze en een variëteit aan hop en kruiden zoals koriander, komijn en zoethout brengt de bieren op smaak. De brouwerij zelf, die als één van de oudste in België (1369), kan teren op een rijke geschiedenis, herinnert aan vroegere tijden. Het binnenplein ligt bezaaid met uitstekende kasseien en de drie koperen ketels in de brouwzaal dateren van net na de Tweede Wereldoorlog. De brouwerij, die door de jaren heen in verval was geraakt, kreeg in de jaren negentig een flinke opknapbeurt. Charles Leclef, de vijfde generatie van de familie die de brouwerij in 1873 overkocht, begon met de restauratie van de oude gebouwen en moderniseerde de koeling-, gisting- en lageringsinstallaties.
SKU e97a4441dfe1 Categorieën , ,
Winkelwagen